Úvodní stránka » O školce

O školce

Baby centrum V ZAHRADĚ působí v Újezdě nad Lesy již 15. rokem. Naše školička pro děti od cca 1,5 do 6 sídlí v hezkém prostředí rodinného domku v bezprostřední blízkosti Klánovického lesa. Nabízíme služby v oblasti hlídání a vzdělávání předškolních dětí, jesle a školku. Věku dětí také samozřejmě přizpůsobujeme veškeré aktivity (vzdělávání, výchova, hry, strava,…) a společně se tak snažíme vytvořit tzv. školku pro zdravý vývoj vašich děti. 

Náš tým tvoří zaměstnankyně s praxí i vlastními rodičovskými zkušenostmi a doplňují jej studentky s různými specializacemi pedagogivkého či pedagogického zaměření, v personálu máme i zdravotní sestru. Snažíme se, aby se u nás cítily děti dobře, v bezpečí, aby to bylo místo radostných prožitků, učení a poznávání. Velký důraz klademe na rozvoj slovní zásoby a výslovnosti, hrubé a jemné motoriky, základy sebeobsluhy. Každý den děti malují, tvoří, zpívají, a/nebo sportují, 2x týdně se seznamují se základy angličtiny. Starší děti tu absolvují i předškolní přípravu. Vše probíhá v malých skupinkách, kdy na jednu vychovatelku připadá maximálně 8 dětí. Děti mají možnost navštěvovat také odpolední kroužky  Naším cílem je vytvořit prostředí, v němž se děti mohou přirozeně rozvíjet a bez stresu se připravit na pozdější povinnosti ve škole.

Hlavním mottem naší školky je spoluutvářet a podporovat zdravý životní styl:

- pohyb je pro děti velmi důležitý a my ho často a rádi praktikujeme (ranní kóga, vycházky do lesa, hry s míčem, tanečky, sportovní hry,...)

- pestrá strava (každá svačinka obsahuje ovoce nebo zeleninu, obědy často obsahují luštěniny, pijeme vodu, čaj příp. pouze kvalitní šťávy s vodou, zařazujeme mléčné výrobky,..)

- odpočíváme (provádíme relaxační cvičení, necháváme prostor pro volnou nerušenou hru při poslechu klidné hudby, po obědě spinkáme se čtenou pohádkou)

- vytváříme pohodové prostředí (snažíme se vždy vidět věci optimisticky, hodně chválíme, motivujeme a smějeme se:-), důležité jsou pro nás i pozitivní vztahy mezi našimi "tetami". Občas také spíme ve školce (děti si společně připraví večeři, zahrají hry, poslechnou vyprávění a rodiče si můžou udělat hezký večer:-) 

- vyhýbáme se škodlivým chemikáliím (používáme bio čistící prostředky,mýdla na ručičky si sami vyrábíme)

-  máme hezký vztah k okolnímu prostředí (prohlubujeme u dětí lásku k přírodě a zájem o její ochranu, chováme králíčky, pěstujeme zeleninku a bylinky, třídíme odpad, chodíme do lesa, pracujeme s přírodními materiály...)

- podporujeme aktivně strávený čas rodičů s dětmi (pořádáme tvůrčí dílničky pro maminky a děti, besedy, společné sportovní akce pro celou rodinu...)

- myslíme i na ostatní (1x ročně pořádáme charitativní sbírku oblečení a hraček pro děti z dětského centra Klokánek ve Štěrboholech 

Naše školka se jako jedna z mála soukromých školek zapojila do programu Zdravá abeceda, o němž se více dozvíte zde

Účastníme se také programu Zdravá pětka.

Samozřejmostí je že děti mohou chodit do našeho Baby centra pravidelně i jednorázově, hodinu příchodu i odchodu si určují maminky, protože naším cílem je, aby Baby centrum bylo pro rodiče co nejpřínosnější. Nakonec úměra mezi spokojeným rodičem a spokojeným dítětem je více než zřejmá.

Děti, které nás navštěvují pravidelně, se toho u nás naučí za rok skutečně hodně. Důkazem toho jsou nejen jejich výtvarná dílka, ale také výuka básniček, písniček, tanečků i jednoduchých divadelních her, které děti na konci roku předvedou na besídce pro rodiče a rodinné příslušníky.

Odměnou nám je spokojené dítě a rodič, který předá referenci svým známým, nebo k nám umístí i mladšího sourozence.

Podrobněji se můžete o "životě" v našem Baby centru dozvědět v sekci Fotogalarie, kde najdete obrazky z jednotlivých školních roků. 

ZÁPIS NA 2020/2021

Zápis na nový školni rok 2020/2021 právě probíhá !!!

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 
10. 10. 2020 od 10 do 13 HOD.

Přijďte k nám do Mateřské školky Andělská a zeptejte se na všechno, co Vás zajímá! Děti můžete vzít s sebou:)

Pokud se Vám termíny nehodí, domluvte si individuální termín telefonicky či mailem.

Aktuality

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2020 PRO DĚTI 5-12 LET

19. 1. 2020

Více informací  zde

PRÁZDNINOVÉ LÉTO VE ŠKOLCE pro děti 2 - 6 let

20. 6. 2020

Jako každé prázdniny i letos jsme pro naše nejmenší děti připravili pestrý program. 

Docházku na prázdniny si zvolte dle Vašich potřeb: 

1. celotýdenní docházka dle jednotlivých tématických týdnu (program zde)
2. podle zvolených počtů vstupů na daný měsíc (ceník zde)
3. jednorázově vstupy 650/750/850 Kč

archív