Úvodní stránka » O školce

O školce

Baby centrum V ZAHRADĚ působí v Újezdě nad Lesy již 15. rokem. Naše školička pro děti od cca 1,5 do 6 sídlí v hezkém prostředí rodinného domku v bezprostřední blízkosti Klánovického lesa. Nabízíme služby v oblasti hlídání a vzdělávání předškolních dětí, jesle a školku. Věku dětí také samozřejmě přizpůsobujeme veškeré aktivity (vzdělávání, výchova, hry, strava,…) a společně se tak snažíme vytvořit tzv. školku pro zdravý vývoj vašich děti. 

Náš tým tvoří zaměstnankyně s praxí i vlastními rodičovskými zkušenostmi a doplňují jej studentky s různými specializacemi pedagogivkého či pedagogického zaměření, v personálu máme i zdravotní sestru. Snažíme se, aby se u nás cítily děti dobře, v bezpečí, aby to bylo místo radostných prožitků, učení a poznávání. Velký důraz klademe na rozvoj slovní zásoby a výslovnosti, hrubé a jemné motoriky, základy sebeobsluhy. Každý den děti malují, tvoří, zpívají, a/nebo sportují, 2x týdně se seznamují se základy angličtiny. Starší děti tu absolvují i předškolní přípravu. Vše probíhá v malých skupinkách, kdy na jednu vychovatelku připadá maximálně 8 dětí. Děti mají možnost navštěvovat také odpolední kroužky  Naším cílem je vytvořit prostředí, v němž se děti mohou přirozeně rozvíjet a bez stresu se připravit na pozdější povinnosti ve škole.

Hlavním mottem naší školky je spoluutvářet a podporovat zdravý životní styl:

- pohyb je pro děti velmi důležitý a my ho často a rádi praktikujeme (ranní kóga, vycházky do lesa, hry s míčem, tanečky, sportovní hry,...)

- pestrá strava (každá svačinka obsahuje ovoce nebo zeleninu, obědy často obsahují luštěniny, pijeme vodu, čaj příp. pouze kvalitní šťávy s vodou, zařazujeme mléčné výrobky,..)

- odpočíváme (provádíme relaxační cvičení, necháváme prostor pro volnou nerušenou hru při poslechu klidné hudby, po obědě spinkáme se čtenou pohádkou)

- vytváříme pohodové prostředí (snažíme se vždy vidět věci optimisticky, hodně chválíme, motivujeme a smějeme se:-), důležité jsou pro nás i pozitivní vztahy mezi našimi "tetami". Občas také spíme ve školce (děti si společně připraví večeři, zahrají hry, poslechnou vyprávění a rodiče si můžou udělat hezký večer:-) 

- vyhýbáme se škodlivým chemikáliím (používáme bio čistící prostředky,mýdla na ručičky si sami vyrábíme)

-  máme hezký vztah k okolnímu prostředí (prohlubujeme u dětí lásku k přírodě a zájem o její ochranu, chováme králíčky, pěstujeme zeleninku a bylinky, třídíme odpad, chodíme do lesa, pracujeme s přírodními materiály...)

- podporujeme aktivně strávený čas rodičů s dětmi (pořádáme tvůrčí dílničky pro maminky a děti, besedy, společné sportovní akce pro celou rodinu...)

- myslíme i na ostatní (1x ročně pořádáme charitativní sbírku oblečení a hraček pro děti z dětského centra Klokánek ve Štěrboholech 

Naše školka se jako jedna z mála soukromých školek zapojila do programu Zdravá abeceda, o němž se více dozvíte zde

Účastníme se také programu Zdravá pětka.

Samozřejmostí je že děti mohou chodit do našeho Baby centra pravidelně i jednorázově, hodinu příchodu i odchodu si určují maminky, protože naším cílem je, aby Baby centrum bylo pro rodiče co nejpřínosnější. Nakonec úměra mezi spokojeným rodičem a spokojeným dítětem je více než zřejmá.

Děti, které nás navštěvují pravidelně, se toho u nás naučí za rok skutečně hodně. Důkazem toho jsou nejen jejich výtvarná dílka, ale také výuka básniček, písniček, tanečků i jednoduchých divadelních her, které děti na konci roku předvedou na besídce pro rodiče a rodinné příslušníky.

Odměnou nám je spokojené dítě a rodič, který předá referenci svým známým, nebo k nám umístí i mladšího sourozence.

Podrobněji se můžete o "životě" v našem Baby centru dozvědět v sekci Fotogalarie, kde najdete obrazky z jednotlivých školních roků. 

Víte že...

ZÁPIS NA 2020/2021

Zápis na nový školni rok 2020/2021 právě probíhá !!!

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 
16. 6. 2020, 24. 6. 2020, 15 - 18 HOD.

Přijďte k nám do Baby centra a zeptejte se na všechno, co Vás zajímá! Děti můžete vzít s sebou:)

Pokud se Vám termíny nehodí, domluvte si individuální termín telefonicky či mailem.

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. Čteme dětem vždy alespoň 20 minut. Také zařazujeme do denního programu i větší akce, kdy si děti přinesou svoji oblíbenou knihu a z každé kousek přečteme.

Přečtěte si více

Spolupracujeme s lékárnou BENU

Aktuality

PRÁZDNINOVÉ LÉTO VE ŠKOLCE pro děti 2 - 6 let

20. 6. 2020

Jako každé prázdniny i letos jsme pro naše nejmenší děti připravili pestrý program. 

Docházku na prázdniny si zvolte dle Vašich potřeb: 

1. celotýdenní docházka dle jednotlivých tématických týdnu (program zde)
2. podle zvolených počtů vstupů na daný měsíc (ceník zde)
3. jednorázově vstupy 650/750/850 Kč

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ZÁPIS NA 2020/2021

3. 6. 2020

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2020 PRO DĚTI 5-12 LET

19. 1. 2020

Více informací  zde

archív


SLAVÍME 15 LET !!!

 

Nechce se tomu věřit, ale letos vstupuje naše školka už do svého 15. školní roku! Děkujeme Vám, že nám stále projevujete důvěru a umožňujete nám být pro děti kamarády a zároveň i pomocníky a průvodci při získávání prvních zkušeností v kolektivu, nových znalostí a dovedností, navazování přátelství.

Od zahájení 1. září 2005 naším centrem prošlo více než 550 dětí z Újezda nad Lesy a blízkého okolí. Je to obrovská zodpovědnost a my jsme si jí vědomi. V našem Babycentru V zahradě již 15 let sázíme do dětiček semínka výchovy a vzdělání, štěstí a lásky. Věříme, že vyklíčí a pomohou dětem vyrůst v silné, zdravé a duševně bohaté osobnosti.